Емоційний інтелект і емоційність – це не одне і те ж. Висока емоційність – це бурхлива реакція людини на навколишній світ. Наприклад, емоційна людина, буде кричати, плакати, зітхати під час перегляду сумного фільму, голосно сміятися та плескати у долоні – при комедійних епізодах. Але це не говорить про її розвинений емоційний інтелект.
4-6 років, групи за віком для школярів.
Емоційний інтелект для дітей віком від 4 до 6 років, а також для школярів з 1 по 4 клас
Інтерес до емоційного інтелекту (EQ) виник близько 20 років тому. Сьогодні підтверджено, ключем до успіху і слави, успішної кар'єри визнаний не просто інтелект IQ (intelligence quotient), а емоційний інтелект - EQ (emotional quotient).
Це поняття означає здатність людини розуміти і контролювати свої емоції, а також інтерес до людей, їх почуттів, вміння розуміти їх і управляти ними.
Та розвивати емоційний інтелект краще і легше в дитинстві.
НАВІЩО ПОТРІБЕН EQ.
Люди з розвиненим емоційним інтелектом стають хорошими командними гравцями, лідерами, вміють вести переговори і домагатися свого, при цьому залишаючись в гарних стосунках з оточенням та поводять себе екологічно. Професійні знання, звичайно, потрібні людині для особистісного та кар’єрного зростання. Але емоційного інтелекту ми навчаємося з найбільш раннього віку, причому несвідомо.
Батькам варто допомогти дітям розібратися в багатогранному світі почуттів.
Приділяючи увагу емоційному вихованню дитини, батьки збільшують ступінь довіри в сім’ї, можуть вплинути на дітей в потрібній ситуації і виростити цілісну та впевнену в собі особистість.
ЕМОЦІЙНИМ ІНТЕЛЕКТОМ ВОЛОДІЄ ЛЮДИНА, ЯКА ВМІЄ:
розуміти і сприймати власні емоції;
керувати своєю поведінкою під час тих чи інших емоцій;
розуміти, які емоції відчувають інші люди;
використовувати знання про свої та чужі емоції для міжособистісного спілкування.